Folia adhezyjna Sonte

Szkło staje się coraz powszechniej stosowanym materiałem. W nowoczesnych wnętrzach bardzo często wykorzystywane są przezroczyste, szklane powierzchnie, które świetnie pasują do tej stylistyki. Są one obecne w biurowcach, salach konferencyjnych, restauracjach, a także domach prywatnych. Poza oknami lub witrynami występują jako elementy drzwi oraz ścianek działowych. Odzwierciedleniem tego są najnowsze trendy stylistyczne w aranżacji wnętrz, potwierdzające, że szkło jest jednym ze szlachetnych materiałów wykończeniowych. Jak jednak pogodzić panującą modę z potrzebą wielofunkcyjności przestrzeni? Przeszklone sale biurowe, jak i np. witryny okienne w prywatnych domach muszą być czasem zasłonięte. Równie ważnym problemem jest szkodliwe, długotrwałe działanie światła słonecznego, które źle wpływa na użytkowników pomieszczeń i mocno je nagrzewa. Pomocne okazują się nowoczesne, inteligentne technologie oraz właściwości adhezyjne, które posiadają nasze folie elektrochromatyczne i fotochromatyczne. W zależności od wybranej wersji potrafią reagować na zmienne nasłonecznienie, redukując niekorzystne promieniowanie podczerwone i obniżając temperaturę we wnętrzu lub zmieniają szklaną powierzchnię z przezroczystej na mlecznobiałą, co pozwala odseparować dane pomieszczenie. Dzięki zjawisku adhezji aplikacja każdego rodzaju folii Sonte może być szybko wykonana bez konieczności kosztownego remontu, na szklanej powierzchni w już istniejącym pomieszczeniu.

Folia adhezyjna, czyli łączenie bez kleju

Łatwość montażu dzięki adhezyjności produktów Sonte Poland stwarza zupełnie nowe możliwości. Okna lub inne szklane powierzchnie wyposażone w inteligentne technologie musiały być dotychczas tworzone od podstaw i przewidziane w pomieszczeniach już na etapie projektu. Wymiana tradycyjnych szyb na foto lub elektrochromatyczne wiązała się ze sporym wydatkiem i często długotrwałym wyłączeniem danego budynku lub pomieszczenia z eksploatacji. Folia adhezyjna Sonte to funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu można zapomnieć o tego typu problemach. Adhezja sprawia, że produkt można nakładać zarówno w nowych inwestycjach, jak i w budynkach istniejących od wielu lat. Dużym plusem jest łatwość i szybkość montażu, który odbywa się bez dodatkowych narzędzi. Można go zlecić specjaliście Sonte Poland lub nawet wykonać samodzielnie. Atutem folii adhezyjnej bez kleju jest również to, że nadaje się ona do wielokrotnego użytku, a w przypadku ewentualnego demontażu lub wymiany, szklana powierzchnia nie wymaga dodatkowego czyszczenia. Zjawisko przywierania materiału zachodzi jedynie z wykorzystaniem niezwykłych właściwości cząsteczek, z których się on składa.

Charakterystyka folii adhezyjnej

Na czym polega adhezja, która umożliwia montaż produktu na przeszklone powierzchnie, bez dodatkowego kleju? Cząsteczki w zewnętrznej warstwie materiału w naturalny sposób są przyciągane do cząsteczek w szybie, nie tworząc z nimi trwałych połączeń. Choć zjawisko to może wydawać się skomplikowane, to spotyka się z nim większość użytkowników smartfonów, w których adhezję da się zaobserwować między wyświetlaczem a folią ochronną. Dzięki temu materiał może być wielokrotnie zakładany i zdejmowany bez pozostawiania mało estetycznych plam. Folia adhezyjna jest także odporna na ciepło i szkodliwe promieniowanie słoneczne.

Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka) Dalsze korzystanie z tej strony oznacza, że akceptujesz ten fakt a strona będzie działała zgodnie z ustawieniami dotyczącymi ciasteczek Twojej przeglądarki.Zamknij