Czym jest Sonte?

Czym jest SONTE

Ta innowacyjna folia nie wymaga wymiany okien ani szyb - może zostać naklejona na każde już zamontowane okno w naszym salonie, łazience lub biurze. Raz zainstalowana folia ma niewielki wpływ na ogólny wygląd i przezroczystość okna. Rewolucyjna folia SONTE jest także pierwszą na świecie folią, którą można sterować za pomocą aplikacji przeznaczonej na telefon lub tablet.

Jak to działa?

Inteligentna folia okienna SONTE posiada warstwę ciekłych kryształów zlokalizowaną między dwoma warstwami folii PET. Zaprezentowany film przedstawia zasadę działania ciekłych kryształów. Kiedy ciekłe kryształy otrzymują napięcie z zasilacza (folia jest włączona) układają się w sposób regularny i dzięki temu folia jest przezroczysta. Jeśli natomiast kryształy nie dostają napięcia z zasilacza (folia jest wyłączona) układają się one w sposób nieregularny i folia jest matowa (mleczna).

CYFROWE CIENIOWANIE. NOWOŚĆ NA POLSKIM RYNKU!

Dotychczas „Technologia Cyfrowego Cieniowania” ze względu na swoją cenę i trudności w montażu oraz obsłudze zarezerwowana była wyłącznie dla bogaczy, dużych korporacji oraz laboratoriów biotechnologicznych. Dzisiaj dzięki folii SONTE technologia ta jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od ich możliwości finansowych i technologicznych.

folia adhezyja i nieadhezyjna
TECHNOLOGIA

W folii okiennej SONTE zastosowano inteligentną „Technologię Cyfrowego Cieniowania”, która dzięki ciekłym kryształom zlokalizowanym między dwoma warstwami folii PET pozwala na sterowanie przezroczystością folii poprzez dostarczanie jej odpowiedniego napięcia.

„Cyfrowa Technologia Cieniowania” pozwala na nowo zagospodarować Twoje okna czy inne szklane powierzchnie. Folia SONTE ma być przyjazna dla użytkownika dlatego została zaprojektowana tak aby można ją było zainstalować samemu. Firma SONTE Labs wraz z R&D Company daje Ci możliwość wykorzystania tej technologii w Twoim domu, a wszystko to sterowane z Twojego telefonu czy tabletu.Folia Sonte w 99% hamuje promienie UV i 80 % promienie podczerwone co udowodnione jest badaniami przeprowadzonymi przez laboratoria SGS.


STEROWANIE ZA POMOCĄ APLIKACJI W TELEFONIE

Najbardziej innowacyjną cechą i zaletą inteligentnej folii okiennej SONTE jest sterowanie jej przezroczystością za pomocą aplikacji ściągniętej na Iphone’a, Ipada lub też przez inny sprzęt posiadający system Android. Aplikacja pozwala nie tylko na sterowanie przezroczystością folii SONTE, ale także na ustawienie timerów, które będą odpowiedzialne za włączenie i wyłączanie folii w ustawionych prze nas godzinach.

Co to oznacza?

Możemy sobie zaplanować, że np. o godz. 16 (zanim wrócimy z pracy) folia robi się przezroczysta, żeby czekał na nas nasłoneczniony dom. Natomiast podczas naszego pobytu w pracy wszystkie okna będą matowe.

Za pomocą aplikacji folią można sterować z dowolnego miejsca, w którym jesteśmy. Jest to możliwe dzięki SONTE Wi-Fi HUB, który sparuje się z domową lub biurową siecią Wi-Fi. Dla osób, które nie chcę sterować folią SONTE poprzez telefon lub tablet zastosowano rozwiązania pozwalające na sterowanie za pomocą pilota SONTE oraz zasilacza z przyciskiem ON/OFF.


ŁATWA W INSTALACJI I UŻYCIU

Jednym z celów przyświecających tworzeniu SONTE jest przyjazność dla użytkownika, dlatego została zaprojektowana tak aby można ją było zainstalować samemu. Produkowana jest na warstwie samoprzylepnej pokrytej folią podobnie jak folia ochronna na telefon (technologia peel and stick), którą można przyciąć w każdym miejscu do odpowiedniego rozmiaru bez specjalistycznego sprzętu.

Kiedy folia SONTE zostanie przyklejona na szybę, wystarczy już tylko podłączyć ją do prądu i skonfigurować z domową siecią Wi-Fi.

Sam proces naklejania folii jest prosty:
 • Zmierz rozmiar folii jaki będzie ci potrzebny (dostosuj go do powierzchni, na którą będziesz naklejał folię, następnie przytnij folię.
 • Zamontuj w folii SONTRODE.
 • Odklej folię zabezpieczającą i przyklej folię na okna.
 • Plug and play!

ROZMIARY FOLII

SONTE oferuje dwa rodzaje folii

SONTE - folia adhezyjna

 • 1/1200 mm x 5000 mm
 • 2/1500 mm x 5000 mm
 • Na zamówienie realizujemy arkusze o szerokości 1200 i 1500 mm o długości nawet do 10 m

SONTE nieadhezyjna (bezklejowa) stosowana do szkła laminowanego z zastosowaniem folii PVB lub EVA w następujących rozmiarach:

 • 1/1200 mm x 5000 mm
 • 2/1500 mm x 5000 mm
 • 3/1800 mm x 5000 mm
 • 4/Na zamówienie realizujemy arkusze o szerokości 1200 mm, 1500 mm i 1800 mm o długości nawet do 10 m

Arkusze folii mogą zostać docięte do odpowiadających Państwu rozmiarów lub mogą je Państwo dociąć samemu po zakupie za pomocą nożyka do tapet lub nożyczek.


STEROWANIE:

Folia okienna SONTE może być sterowana za pomocą aplikacji w telefonie, pilota SONTE lub po prostu za pomocą przycisku ON/OFF.

W zależności od rozmiaru folii można zastosować następujące zasilacze:

 • SONTE Wi-Fi HUB (sterowania poprzez aplikację)- może obsługiwać do 4 m2 folii po 2 m2 na jeden kanał (liczba kanałów 2)
 • Zasilacz SONTE 36V (sterowanie za pomocą przycisku (ON/OFF) – może obsługiwać do 4 m2 folii po 2 m2 na jeden kanał (liczba kanałów 2)
 • Zasilacz SONTE RF (sterowanie za pomocą pilota SONTE) – może obsługiwać do 9 m2 folii po 4,5 m2 na kanał (liczba kanałów 2)
 • Zasilacz SONTE do zastosowań przemysłowych – może obsługiwać do 16 m2 folii

Oczywiście istnieje możliwość łączenia szeregowo kilku arkuszy folii za pomocą dodatkowego dwójnika (SONTE Daisy Chain) dostępnego w naszej ofercie.

W przypadku powierzchni powyżej 9 m2 posiadamy w ofercie zasilacze obsługujące 20 m2 i 50 m2 folii z możliwością sterowania pilotem lub podpięcia do systemów BMS.

Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka) Dalsze korzystanie z tej strony oznacza, że akceptujesz ten fakt a strona będzie działała zgodnie z ustawieniami dotyczącymi ciasteczek Twojej przeglądarki.Zamknij