Sonte Chromatic

Najnowsza technologia na Polskim rynku wykorzystująca technologie fotochromatyczną, która znaczący wpływa na obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczeń oraz nasłonecznienie.

Sonte Chromatic

Koniec z nadmiernie nagrzanymi pomieszczeniami

Folia SONTE Chromatic doskonale sprawdza się zarówno w biurowcach, jak i budynkach mieszkalnych. Po bezinwazyjnej instalacji na szklanej fasadzie budynku lub oknach, automatycznie ściemnia się i rozjaśnia, reagując na zmiany natężenia światła. W ten sposób zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń i blokuje oślepiające promienie słoneczne, które uniemożliwiają pracę na komputerze. Wszystko to bez podłączania do sieci elektrycznej i instalacji jakichkolwiek kabli.

Sonte Chromatic

 • Automatyczna regulacja

  Folia Sonte Chromatic automatycznie ściemnia się i rozjaśnia, dopasowując się do natężenia światła słonecznego na zewnątrz.

 • Optymalne warunki do pracy

  W upalne dni Sonte Chromatic zatrzymuje do 91% promieni podczerwonych, które powodują nadmierne nagrzewanie pomieszczeń oraz ogranicza przenikanie oślepiającego światła słonecznego.

 • Oszczędność energii

  Niższa temperatura w pomieszczeniach to ograniczenie zużycia energii i mniejsze wydatki na klimatyzację. Współczynnik TSER (Total Solar Energy Rejected) folii Chromatic wynosi aż 65%.

 • Ochrona przed promieniowaniem UV

  Folia Sontye Chromatic zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV, które może powodować raka skóry oraz utratę różnych elementów wystroju wnętrza.

 • Montaż na dowolnej szklanej powierzchni

  Montaż Sonte Chromatic jest możliwy na każdej szklanej powierzchni, bez konieczności przeprowadzania uciążliwego remontu oraz instalacji jakichkolwiek kabli

Dowiedz się więcej

Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV mogą w znaczący sposób poprawić jakość użytkowania pomieszczeń o zastosowaniach biurowych lub w domach jednorodzinnych. Materiały takie jak folia fotochromatyczna dostępna w ofercie Sonte-poland pozwalają zapomnieć o problemie nadmiernego nasłonecznienia i nagrzewania się wnętrza budynków. W obliczu postępujących zmian klimatu i coraz większej liczby słonecznych, gorących dni w roku ułatwiają komfortowe przebywanie we własnym domu lub miejscu pracy. Folie fotochromatyczne dostosowują się do panujących warunków i działają w sposób całkowicie automatyczny, dzięki czemu można powiedzieć, że jest to inteligentna technologia. Reagują one na aktualny stopień nasłonecznienia na zewnątrz i w zależności od sytuacji przechodzą w tryb transparentny lub przyciemniony. Zatrzymują aż do 91% szkodliwego promieniowania podczerwonego. Zapewnia to ochronę użytkowników pomieszczeń przed negatywnymi skutkami długiego przebywania na słońcu, takimi jak udary lub nowotwory skórne. Ponadto elementy wykończeniowe, podłogi drewniane czy ściany nie nagrzewają się i nie żółkną. Zestawy będące połączeniem opisywanej folii oraz powierzchni szklanej tworzą szyby fotochromatyczne, które w łatwy sposób można wykonać nawet samodzielnie. Miejsce aplikacji musi być wcześniej odpowiednio odtłuszczone. Materiał przywiera do szkła z wykorzystaniem swoich właściwości adhezyjnych bez udziału kleju. Istnieje też możliwość skorzystania z pomocy doświadczonego specjalisty, który zajmie się montażem.

Charakterystyka folii elektrochromatycznej

W miejscach, które wymagają szybkiej i częstej zmiany z przestrzeni otwartej na zamkniętą, warto zastosować inny materiał, niż ten reagujący na światło słoneczne. Najlepszym rozwiązaniem będzie w takiej sytuacji folia elektrochromatyczna pozwalająca na natychmiastowe zasłonięcie szklanej, przezroczystej powierzchni wywoływane za pomocą pilota, przycisku na ścianie lub smartfona. Wybrany efekt powstaje przy użyciu napięcia elektrycznego, które wpływa na ciekłe kryształy wewnątrz materiału. Gdy jest on transparentny, układają się one w regularną strukturę, natomiast w momencie wyłączenia napięcia kryształy rozpraszają się i przeszklenie staje się mlecznobiałe lub matowe. Szyba elektrochromatyczna zawierająca nasz produkt, w odróżnieniu od rolet czy żaluzji, jest łatwa w czyszczeniu za pomocą zwykłych środków chemicznych. Instalacja elektryczna jest bardzo dobrze zamaskowana i niemal niewidoczna.

Szkło elektrochromatyczne - nowoczesne rozwiązanie dla domu lub biura

Nowoczesne pomieszczenia, zarówno w biurze, jak i w przestrzeni prywatnej, muszą spełniać wiele funkcji. Zaletami szkła jako materiału wykorzystywanego zamiast tradycyjnych ścian, np. w salach konferencyjnych jest duża ilość światła, jaka dociera do wnętrza, możliwość łatwej jego kontroli oraz wykorzystywanie szklanych powierzchni do pisania po nich odpowiednimi markerami.

Te cechy niestety mogą również przeszkadzać, gdy wymagana jest większa prywatność lub użytkownicy pomieszczenia uczestniczą w spotkaniu zamkniętym czy szkoleniu. Aby nadać miejscu nową funkcjonalność i stworzyć w nim intymny klimat, nie trzeba przeprowadzać kosztownego remontu. Wystarczy wykonać montaż odpowiedniej folii, aby w ściance działowej, oknie, lub drzwiach uzyskać funkcjonalne szkło elektrochromatyczne.

Z naszej folii korzystają najlepsi
Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka) Dalsze korzystanie z tej strony oznacza, że akceptujesz ten fakt a strona będzie działała zgodnie z ustawieniami dotyczącymi ciasteczek Twojej przeglądarki.Zamknij